Buradasınız: Ana sayfa - Dalgalı Saç Modelleri - Dalgalı saç nasıl düzleşir

Dalgalı saç nasıl düzleşir

Dalgalı saçların yapısı düzleşmeye müsaittir  ve  fön çekmek o kadar da zor değildir. Fakat; saç bakımınıza önem vermeyip doğal ürünleri tercih etmezseniz saçlarınız fazla ısıtan zarar görüp kırılabilir. Ve ne yazikki kırık saçlar bir yerden sonra saçın uzamasını engeller. Sağlıklı düzleştirme yöntemleri için size bir kaç ipucu verelim…

Öncelikle saçlarınızı saç bakım kremleriyle nemlendirmelisiniz. Çünkü kuru saçlar kırılmaya oldukça müsaittir. Saçlarınızdaki bu kuruluğu gidermek için sıcak yağ bakımı yapmalısınız. Bunun için hafif ılıklıktaki zeytinyağını saçlarınıza uygulayın. Yarım saat bekletin ve yıkayın. Böylece nem saçınızda kalmış olur.

Özellikle içinde şeker bulunan şampuanları tercih edin. Bu şampuanlar saçınızın daha kolay düzleşmesini sağlamasının yanı sıra saçlarınızda besleyecektir. Ayrıca saçlarınızı kuruturken veya düzleştirirken saçınızın zarar görüp yıpranmaması için ısı koruyucu serum kullanmalısınız.  Böylece zeytinyağı yardımıyla nemlendirdiğiniz saçınız nemini hiç kaybetmeyecektir.  Saçlarınızın iyice kuruduğundan emin olduktan sonra düzleştirmek için saçlarınızı tutam tutam ayırın. Saçlarınızı düzleştirmek için kullanacağınız fırçalar yuvarlak olursa daha verimli sonuç elde edersiniz.

Önemli İpuçları

Saçlarınızı sadece fön makinesiyle değil aynı zamanda düzleştirici ile de düzleştirebilirsiniz. Ve düzleştiriciler, fön makinesine kıyasla eşit ısı dağılımı sayesinde daha iyi ve kalıcı düzleştirirler.

0 300x202 Dalgalı saç nasıl düzleşir

 

 

Incoming search terms:

  • kısa saça maşa
  • dalgalı saç nasıl düzleşir
  • 2014sac duzlestirme yontemleri

Etiketler:, ,


Yorum yapın